Süper Mekan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Savunmada daha dikkatli olmalıyız..''

''Savunmada daha dikkatli olmalıyız..'' Empty ''Savunmada daha dikkatli olmalıyız..''

Mesaj  @...BERKAY...@ Paz Kas. 07, 2010 8:33 pm

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Eskişehirspor maçı sonrası "Kolay gol atıtğımız gibi kolay da gol yiyoruz" dedi..

''Savunmada daha dikkatli olmalıyız..'' Fb_eskisehir_aykut_061110

Kocaman'ın açıklamalarından Ajansspor tarafından derlenenler şu şekilde:
"Çok istekli başladığımız bir maç oldu. Golü de erken bulduk ama erken de yedik. Kolay gol atıtğımız gibi kolay da gol yiyoruz. Hızlı oynamayı beceriyoruz, skora kolay gidiyoruz. Biraz kontrollü oyunda sıkıntı var gibi gözüküyor. Devre arasında iki takımın da 10 kişi kalması sürpriz oldu. İkinci yarıda skor 3-2'ye geldi sıkıntı yarattı. Dördüncü gol bizi çok rahatlattı. Türkiye liginde 4 gol atmak kolay değil. Bu kadar pozisyona girmek de kolay değil. Ama gol pozisyonu verme konusunda biraz daha dikkatli olmalıyız.
İnşiallah Emre'nin sakatlığı ciddi değildir. Takımı etkileyip etkilemeceğini önümüzdeki zamanlarda göreceğiz. Emre takımın önemli bir oyuncusu."

BASIN TOPLANTISI
Kocaman, basın toplantısında ise beraberlikler aldıkları Galatasaray ve Bursaspor maçlarının ardından kalan 7 haftada alabilecekleri en yüksek puanı almak amacıyla başladıkları mücadelenin iyi bir başlangıç olduğunu anlatarak, maçla ilgili özetle şunları kaydetti:
''Gaziantepspor maçını da buna eklemek lazım. Kalan maçları isteyen bir takım olarak başladı takımımız. Bu yıla has şeylerden bir tanesi kolay pozisyona girip kolay atıyoruz, buna yakın şekilde gol pozisyonu veriyoruz. Daha da önemlisi rakiplerimizin buldukları pozisyonları değerlendirme oranı yüksek oluyor. İkinci yarı tatsız bir sürprizle başladı. Her iki takım da 10'ar kişiyle başladı. Maçın biraz havasını da kaçırdı gibi bu durum. Eskişehirspor'un golü gelene kadar her iki takım adına yavan bir oyun olmaya başladı. Yediğimiz golden sonra tekrar topu öne taşımaya başladık. Kalan maçlar öncesi biraz hızımızı artıracağına inanıyorum.''

Lugano'nun devre arasında gördüğü kırmızı kartla ilgili yorumunda ise Fenerbahçe Teknik Direktörü, şunları söyledi:
''Maçtan sonra Lugano'yu görmedim. Devre arası soğuk bir duş oldu. Tam maçla ilgili konuşurken soyunma odasına haber geldi. Maçtan sonra görmedim, neler yaptığını açıkçası bilmiyorum. Bilmediğim konuda yorum yapmak istemiyorum. Hiçbir oyuncumun kolay kolay ihraç edilmesini isteyen birisi değilim. İhraç edilmemeliydi, tecrübeli bir oyuncu dikkat etmeliydi.''

Bilica'ya seyircinin gösterdiği tepkinin yerinde olmadığını ifade ederek taraftara seslenen Kocaman, şöyle konuştu:
''Taraftarımız en büyük desteğimiz, gücümüz. Bunu abartı yapmadan söylüyorum. Bu oyuncular formamızı giydikleri sürece, dünyanın en iyi oyuncuları diye bakmamız lazım. Hataları tamir edeceğimiz yer saha olmamalı. Fenerbahçe taraftarı sağduyusu yüksek bir taraftar. Umarım benim ve pek çok insanın da göstereceği ortak duygu ve düşünceye katılacaklarını düşünüyorum. Zor şeylerden birisini yaşadı. Ama hangimiz hata yapmıyoruz.''

Kocaman, Emre'nin sağ arka adalesinde kas yırtığı olduğunun söylendiğini, henüz durumunun tam olarak net olmadığını bildirdi
@...BERKAY...@
@...BERKAY...@
Root Admin
Root Admin

Tecrübe Puanı : 581

https://supermekan.yetkin-forum.com