Süper Mekan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emenike için ne dedi?

Emenike için ne dedi? Empty Emenike için ne dedi?

Mesaj  @...BERKAY...@ Cuma Kas. 12, 2010 8:29 pm

Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, Emenike iddialarından Baros'un sakatlığına, takımın son durumundan Türkiye'deki oyun kalitesine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Emenike için ne dedi? Hagi_taktik5_600300_KS2TV

Gündemdeki konuları değerlendirmek için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının karşısına çıkan Gheorghe Hagi, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rumen teknik adam, Kardemir Karabükspor'un golcü futbolcusu Emmanuel Emenike'nin Galatasaray'a transfer olup olmayacağıyla ilgili soruya, "Yönetimle şuana kadar bir oyuncu gelsin ya da gitsin diye konuşmadım. Bütün oyuncularımı iyi tanımak zorundayım ki, gidecek ve geleceklerle ilgili fikrim olsun. Kimin ne söylediği beni ilgilendirmiyor. Devre arası yaklaştığı için spekülasyonlar çoğalıyor. Yöneticilerimizle birlikte çalışarak transferleri yapacağız. Transferde tek başıma çalışmayacağım, yöneticilerimiz ve sportif direktörlerimiz ile birlikte çalışıp transfere karar vereceğiz" yanıtını verdi.

Hagi, Türkiye'de oyun kalitesinin arttığını belirterek, "Ligde iyiye doğru bir değişiklik olduğunu düşünüyorum. Statların kalitesinde ilerleme kaydedildi. Tüm maçlarda taraftarları da çok beğendim. Eskisi gibi uzun toplarla oynanmıyor. Gerçekten futbol oynamak isteyen takımlar var. Takımların bütçeleri arttı, kadrolar daha iyi. Rekabet artık sadece 3-4 takım değil bir çok takım arasında" dedi.

Takımdan memnun olduğunu ifade eden Galatasaray Teknik Direktörü, "Tabii ki Trabzonspor karşısındaki mağlubiyeti hazmedemedim, ama futbol bu. Takımımız iyi durumda değil, oyuncularımdan taşın altına eline sokmalarını istiyorum. Galatasaray Avrupalı bir takımdır ve hedefim Avrupa'da başarıya ulaşacak bir takım kurmak. Şu an zor durumdayız. Bu nedenle sonuç ve üç puan önemli. Takımı ortaya koyduğu futbolun iyi olmasını şimdilik çok fazla önemsemiyorum. Bireysel performans olarak bir ilerleme kaydediyoruz. Oyuncularım, alacağımız sonuçlardan gelecek özgüveni de kazanacaklar" diye konuştu.

Kuvvetlendirme çalışmasında sakatlığı nükseden Milan Baros'la ilgili soru üzerine Hagi, "Baros'un bir an önce takıma katılmasını bekliyordum. Maalesef sakatlığı nüksetti, Sahalardan ne kadar uzak kalacağını net bilmiyorum. Kulüp doktoru ile önümüzdeki günlerde görüşeceğim. Bizim için olumsuz bir gelişme oldu. Baros önemli bir oyuncu ve takımın dışında kaldığı her hafta formunu da kaybediyor. Sakat futbolcularla ilgili değişen fazla bir şey yok. Durum bu ve böyle devam etmeliyiz. Hakan Balta önümüzdeki hafta çalışmalara başlayacak. Aykut, takımla çalışmaya başladı. Pazar günü sahaya çıkıp iyi bir maç çıkaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
@...BERKAY...@
@...BERKAY...@
Root Admin
Root Admin

Tecrübe Puanı : 581

https://supermekan.yetkin-forum.com

- Similar topics