Süper Mekan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Galatasaray'ın sorunlarını çözeceğim"

"Galatasaray'ın sorunlarını çözeceğim" Empty "Galatasaray'ın sorunlarını çözeceğim"

Mesaj  @...BERKAY...@ Cuma Ekim 22, 2010 11:57 pm

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Gheorghe Hagi kendisini Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza atarken Yiğit Şardan, Fatih Terim ile yapılan görüşmelerin perde arkasını anlattı. Hagi "Galatasaray benim yuvam. Teklifi reddedemezdim" dedi.

"Galatasaray'ın sorunlarını çözeceğim" Aslan600_E43Y9

Frank Rijkaard ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Rumen teknik direktör Gheorghe Hagi kendisini tekrar Galatasaraylı yapan 2 yıllık sözleşmeye imzasını attı.
Şardan: İçimizden biri olsun istedik

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen imza töreninde konuşan Gheorghe Hagi, Yiğit Şardan ve Tugay Kerimoğlu ile beraber gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda mikrofonu alan ilk isim Yiğit Şardan oldu. Şardan, Hagi transferinin perde arkasını anlatırken Fatih Terim ile yaptıkları iki görüşmenin ayrıntılarını basınla paylaştı.

NTVSPOR.NET'İN BASIN TOPLANTISINDAN DERLEDİĞİ NOTLAR ŞÖYLE:
YİĞİT ŞARDAN'DAN SON GÜNLERDEKİ GELİŞMELERİN PERDE ARKASI
-HAGI İSMİNE NE ZAMAN KARAR VERİLDİ?
-FATİH TERİM, GÖREVİ NEDEN KABUL ETMEDİ
-RET YANITINDA ADNAN SEZGİN'İN PAYI VAR MIYDI?
Rijkaard ile ayrılma kararı aldığımızda alternatifleri konuşmaya başladık. Önümüzde birçok isim vardı. Yakınan bildiğimiz isimler vardı. Biz yönetim olarak sezon ortasında takımı devralacak ismin içimizden biri olmasına karar verdik. Florya'da yolunu kaybetmeyecek bir isim gerekiyordu. Bu isimleri araştırırken iki isim düşündük. Fatih Terim ve Hagi. Fatih Terim'i ilk olarak düşünmemizin nedeni Fatih Terim'in yakın zamanda milli takımı çalıştırmış ve oyunculaırn performansları hakkında bilgi sahibi olmasıdır. İki görüşmemiz oldu. Bizden süre istedi. Polat Oteli'nde buluştuk. 2 saat görüştük. İlk 5 dakikası ofisiyel ve teknik direktörlük konusuydu. Terim "Ailemle görüşüm. Onlar benim Türkiye'de çalışmamı istemiyor. Çok yıpranıyorum. Teklifinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Gazetelerde yazılan Adnan Sezgin nedeniyle Terim'in teklifi kabul etmediği yalandır. Aynı gün Hagi ile görüştük. Telefonda olumlu geçti görüşme ve daha sonra anlaşmaya vardık. Hagi'nin Tugay'ı isteyip istemediğini sorduk ve o da hiç düşünmeden kabul etti. Tugay Hoca da "Sorumluluktan kaçmam" dedi ve karşınıza çıktık.
BİR RUMEN DAHA
Hagi ve Tugay teknik yönetim olarak kararlarını verecektir. Hagi ve Tugay'ın yanı sıra Hagi'nin Rumen bir antrenör arkadaşı ve kondisyoner ekibimize katılacak.
HAKAN ŞÜKÜR KONUSU
2011-2012 Mayıs ayına kadardır Hagi'nin sözleşmesi. Bunun sebebi bizim yönetimimizin de aynı sürede zamanının dolacağıdır. Hakan Şükür konusuna gelince, onu takımımızda mutlaka görmek istiyoruz. Hakan Şükür Florya'ya çok yakın oturmaktadır. Hakan Şükür evde ufak bir kaza geçirince başkanımız onu ziyaret etmek için evine kadar gitti ve bu da başkan Hakan Şükür'ün ayağına kadar gitti" diye asılsız haberler üretildi.
RIJKAARD NEDEN GÖNDERİLDİ?
67 maçlık serüvenin sonunda Galatasaray'ın iyiye değil daha kötüye gittiğini gördük. Eğer aksi durumda olsaydı bu ilişkiyi sonlandırmazdık. Biz iki maç mağlup olduk diye teknik direktör göndermeyiz. Biz istatistiklere bakarız. İstenilen ortam yaratılamadı. Teknik kadro sportif başarısızlık geldiği zaman sorgulanan bir konumda olacaktır. Bu da çok doğaldır.
HAGI: "DİSİPLİNİ SEVERİM. ORGANİZE VE DİSİPLİNLİ BİR TAKIM İSTİYORUM"
Gheorghe Hagi ise "İlk önce tekrar bir arada olmaktan çok mutluyum. Demekki Türkiye'de yaptığım şeyler unutulmadı ve beni tekrar çağırdılar. Futbolculuk ve teknik direktörlük dönemimde iyi işler yaptım ve bunlar akılda kaldı. 1996 yılında neden Galatasaray'ı seçtiysem bu sıkıntılı dönemde de aynı sebepten dolayı seçtim. Galatasaray büyük bir kulüptür, Avrupa'da söz sahibidir. Hassas bir dönem olduğunu biliyorum. Elimden geleni yapacağım ve her şey güzel olacak. Önümüzdeki sezon Avrupa'da başarılı olacağımızı düşünüyorum. Tugay'a benim yanımda olduğu için teşekkür ederim. Tugay benim en iyi arkadaşımdı. Derbi maçı önemli ama ben bir maç için gelmedim buraya. Kaıdköy'e güzel şeyler başarmak için gidiyoruz. Fenerbahçe maçları her zaman zorlu geçmiştir.
Hagi: Burası benim yuvam

Galatasaray'dan yeni Arda'lar çıkaracaklarını söyleyen Hagi "Takımda çok güzel bir sinerji oluşturacağız. Fark yaratacağız. Antrenmana futbolcular zevkle gelecek, mutlu olacaklar. Beni çok iyi tanıdığınıza inanıyorum. Disiplini severim. Organize ve disiplinli bir takım istiyorum. Galatasaray bana ne zaman ihtiyaç duya ben her zaman hazırım.

"ARDA BANA YARDIM ETMELİ"
Zamanında ben Arda'ya yardım ettim. Şimdi Arda'nın bana yardım etmesini bekliyorum. Bir an önce sahalara dönmesini bekliyorum. Kariyerimin en önemli noktası olduğunu söyleyemem. Kariyerimde birçok an var. Transfer konusu hemen olacak bir durum değil. Konuşup karar vereceğiz
NEDEN UZUN ZAMANDAN BERİ TAKIM ÇALIŞTIRMIYOR?
Türkiye'ye gelmeden önce Romanya'dan çok teklif vardı. Ama akademi projem vardı ve bu yüzden teklifleri reddettim. Sezon ortasında hiçbir takımı devralmam. Bunların hepsini reddettim. Galatasaray benim ailem yuvam olduğu için bu teklifi reddemezdim.

TUGAY'DAN TEK CÜMLE
Tugay Kerimoğlu ise "Söylenecek fazla bir şey yok. Amacımız Galatasaray'ı bu durumdan çıkarmak. Hagi'ye benim hakkımdaki düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim
" ifadesini kullandı.
@...BERKAY...@
@...BERKAY...@
Root Admin
Root Admin

Tecrübe Puanı : 581

https://supermekan.yetkin-forum.com